Kolejny piątek z mamą Konrada

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w domu. Ogromną zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie brudzi rąk oraz jest całkowicie wolny od alergenów, czyli nie uczula. Piasek kinetyczny nie jest sypki, ale nie jest też twardy. Dziecko dotykając piasku ma wrażenie, że ten przesypuje się przez jego ręce, a mimo tego piasek cały czas można formować jak plastelinę. Istnieje  porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży z tą różnicą, że przy pomocy barwników zmieniał barwę wg upodobań dzieci. Wspaniała zabawa, usprawnianie małych paluszków, duuużo radości, a tak niewiele składników. Po raz kolejny jesteśmy wdzięczni mamusi Konrada.

Data dodania: 2020-02-17 17:55:25
Data edycji: 2021-09-13 11:29:48