Nauczanie języka angielskiego - mgr Aneta Strzebońska

Cele kursu:

• rozbudzanie świadomości językowej i wrażliwości kulturowej dzieci
  • wypracowanie językowego fundamentu do dalszej nauki – osłuchanie z językiem obcym
  • zaznajomienie dzieci ze słownictwem oraz popularnymi wyrażeniami w języku angielskim i jak najlepsze ich utrwalenie
  • przybliżenie dzieciom melodii rytmu języka angielskiego
  • budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych
  • wspieranie dziecka jednocześnie w różnych obszarach rozwoju: fizycznego, społecznego, emocjonalnego, poznawczego i komunikacyjnego.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone są dwa razy w tygodniu po 15min. u Biedronek i Motylków, 30 min u Misiów i Kotków. Nauka języka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, dzieci zachęcane są do aktywności ruchowej, śpiewania piosenek, recytowania wierszyków, słuchania historyjek, zabaw z kartami pracy, odkrywania nowych słówek za pomocą Magic Box i wiele wiele innych. Materiał nauczania na zajęciach opiera się na tematach bliskich zainteresowaniom dzieci. Każde zajęcia wzbogacane są własnymi pomysłami nauczycielki, by dzieci miały radość z odkrywania nowych rzeczy oraz osłuchiwały się z nowym słownictwem. Za aktywny udział w zajęciach dzieci nagradzane są pieczątkami lub naklejkami.

Data dodania: 2018-04-18 15:15:18
Data edycji: 2023-08-28 16:32:39