Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny od 01.07.2022r do 15.07.2022r.

Nauczanie języka angielskiego - mgr Grażyna Marchlewska

Cele kursu:

• rozbudzanie świadomości językowej i wrażliwości kulturowej dzieci
  • wypracowanie językowego fundamentu do dalszej nauki – osłuchanie z językiem obcym
  • zaznajomienie dzieci ze słownictwem oraz popularnymi wyrażeniami w języku angielskim i jak najlepsze ich utrwalenie
  • przybliżenie dzieciom melodii rytmu języka angielskiego
  • budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych
  • wspieranie dziecka jednocześnie w różnych obszarach rozwoju: fizycznego, społecznego, emocjonalnego, poznawczego i komunikacyjnego.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone są dwa razy w tygodniu po 15min. u Misiów i Żabek, 30 min u Kotków i Pszczółek. Nauka języka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, dzieci zachęcane są do aktywności ruchowej, śpiewania piosenek, recytowania wierszyków, słuchania historyjek, zabaw z kartami pracy, odkrywania nowych słówek za pomocą Magic Box i wiele wiele innych. Materiał nauczania na zajęciach opiera się na tematach bliskich zainteresowaniom dzieci. Każde zajęcia wzbogacane są własnymi pomysłami nauczycielki, by dzieci miały radość z odkrywania nowych rzeczy oraz osłuchiwały się z nowym słownictwem. Za aktywny udział w zajęciach dzieci nagradzane są pieczątkami lub naklejkami.

Tematyka realizowanych zajęć oraz wytwory dzieci stworzone na zajęciach języka angielskiego znajdują się na tablicy w szatni naszego przedszkola.

Zachęcam do utrwalania poznawanego słownictwa oraz piosenek w domu w czasie zabaw z dziećmi.

Data dodania: 2018-04-18 15:15:18
Data edycji: 2022-01-27 09:22:57