Nauczanie języka angielskiego - mgr Beata Hawrylewicz

Nauka j. angielskiego w roku szkolnym 2018/2019 prowadzona jest na podstawie programu nauczania wyd. MAC : „Multisensoryczna nauka języka angielskiego” autorstwa E.Wodzickiej-Dondziłło.

Jest to program w pełni zgodny z nową Podstawą Programową.

W grupie dzieci 3-letnich (Pszczółki) realizowany jest poziom A kursu językowego „I love Boo”, w grupie dzieci 3-4-letnich (Motylki) realizowany jest poziom A+ tego kursu, natomiast w grupie dzieci 4-5-letnich (Biedronki) realizowany jest poziom B kursu, a u starszaków Krasnoludków uczymy się realizując treści poziomu B+.

Cele kursu:

• rozbudzanie świadomości językowej i wrażliwości kulturowej dzieci
  • wypracowanie językowego fundamentu do dalszej nauki – osłuchanie z językiem obcym
  • zaznajomienie dzieci ze słownictwem oraz popularnymi wyrażeniami w języku angielskim i jak najlepsze ich utrwalenie
  • przybliżenie dzieciom melodii rytmu języka angielskiego
  • budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych
  • wspieranie dziecka jednocześnie w różnych obszarach rozwoju: fizycznego, społecznego, emocjonalnego, poznawczego i komunikacyjnego.

Zajęcia języka angielskiego prowadzone są dwa razy w tygodniu po 15min. u maluszków, 20 min. u Motylków, 25min. u Biedronek, a u starszaków Krasnoludków uczymy się angielskiego 30 min. (we wtorki i w czwartki). Nauka języka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, dzieci zachęcane są do aktywności ruchowej, śpiewania piosenek, recytowania wierszyków, słuchania historyjek, zabaw z kartami pracy, odkrywania nowych słówek za pomocą Magic Box i wiele wiele innych. Materiał nauczania na zajęciach opiera się na tematach bliskich zainteresowaniom dzieci. Każde zajęcia wzbogacane są własnymi pomysłami nauczycielki, by dzieci miały radość z odkrywania nowych rzeczy oraz osłuchiwały się z nowym słownictwem. Za aktywny udział w zajęciach dzieci nagradzane są pieczątkami lub naklejkami.

Podczas zajęć prowadzonych w oparciu o kurs „I love Boo” dzieci śledzą przygody pociesznego stworka Boo oraz dwóch elfów – Maxa i Lilly. Wszyscy troje mieszkają w bajkowym lesie, w którym spotykają ich zabawne i pouczające przygody.

Tematyka realizowanych zajęć oraz wytwory dzieci stworzone na zajęciach języka angielskiego znajdują się na tablicy w szatni naszego przedszkola.

Zachęcam do utrwalania poznawanego słownictwa oraz piosenek w domu w czasie zabaw z dziećmi.

B.H.

Data dodania: 2018-04-18 15:15:18