Wycieczka do Nadleśnictwa Kliniska

"Las - poznać, przeżyć, zrozumieć" - tym oto hasłem kierowaliśmy się udając na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Nadleśnictwie Kliniska. 11 października pojechały tam dzieci z grup młodszych, czyli "Żabki" i "Pszczółki". Najpierw udaliśmy się do zagrody, aby obejrzeć stado dziko  żyjących koników polskich.  Mieliśmy szczęście, bo zaciekawione konie podeszły do ogrodzenia i dzieci mogły im się przyjrzeć z bliska. Następnie w towarzystwie leśnika - pana Jacka dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat leśnych zwierząt. Dzięki naszemu  sympatycznemu przewodnikowi wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat drzew, grzybów i stworzeń leśnych, bo wybraliśmy się na spacer leśnymi scieżkami. Na zakończenie tego spotkania zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Data dodania: 2019-10-14 18:39:45
Data edycji: 2019-10-20 18:23:34