Strajk - informacje

Szanowni Rodzice

Informuję, że począwszy od poniedziałku 8.04.2019r. w naszym przedszkolu może nastąpić odwołanie zajęć w związku z tym, że większość pracowników   przedszkola przystąpi do strajku ogłoszonego przez ZNP - Oddział w Goleniowie.

Zwracam się do więc Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku.

W przypadku odwołania strajku otrzymacie Państwo informacje w kolejnym komunikacie.

Jednocześnie informuję, że w sytuacji, gdy przedszkole jest zamknięte, a rodzice nie mogą zapewnić opieki, mogą wystąpić do pracodawcy o wypłatę zasiłku (druku ZUS Z-15). Zasiłek opiekuńczy przysługuje bowiem nie tylko wtedy, gdy dziecko zachoruje i wymaga opieki, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia placówki, do której dziecko uczęszcza. Zasiłek opiekuńczy przysługuje zarówno matce jak i ojcu, jeśli są objęci ubezpieczeniem chorobowym. Nie mogą jednak oboje występować o opiekę w tym samym czasie. Zasiłek wypłacany jest w wysokości 80 % wynagrodzenia (tak jak „chorobowe”). W ciągu roku zasiłek opiekuńczy przysługuje jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8 lub chorym dzieckiem do lat 14 max. przez 60 dni.

O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani na stronie internetowej przedszkola,  oraz w komunikatach umieszczonych w przedszkolu.

Danuta Wasiak - dyrektor przedszkola