Razem Na Święta

Przed świętami nasze przedszkole dołączyło do akcji w ramach wolontariatu "Razem na święta". Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja miała na celu, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.

Do przedsięwzięć akcji można było dołączyć inne akcje charytatywne, w których przedszkole brało lub bierze udział.

My do tej pory włączyliśmy się do następujących działań w ramach wolontariaru:

1. JASEŁKA DLA SENIORÓW

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym „Krasnoludki” wystąpiły z Jasełkami dla podopiecznych świetlicy „Senior +”. Przedszkolaki przeniosły wszystkich uczestników w nastrój zbliżających  się Świąt Bożego Narodzenia. Bogate stroje, zapał, zaangażowanie i chęci do zrobienia czegoś miłego dla starszych to wszystko złożyło się na piękny spektakl – niecodzienne wydarzenie, w którym mogły uczestniczyć i dzieci i seniorzy. Podopieczni świetlicy wzruszeni występem przedszkolaków chętnie włączyli się w śpiewanie kolęd i pastorałek. W podziękowaniu przygotowali dla milusińskich słodkie pierniki, które w ramach swoich zajęć własnoręcznie upiekli i ozdobili. Był to pierwszy krok, ale nie ostatni naszej międzypokoleniowej współpracy.

2. Góra grosza- zakońćzenie akcji 2 stycznia

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Dla organizatorów akcji, którym jest Towarzystwo Dom z siedzibą w Warszawie,  podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

3. Zbiórka karmy i kocy dla TOZ

Do 17 grudnia prowadziliśmy zbiórkę niepotrzebnych kocy oraz karmy dla zwierząt - podopiecznych goleniowskiego oddziału TOZ. Pani Agata jeszcze w tym tygodniu osobiście odbierze zabrane dla nich dary.

4. Zbiórka nakrętek dla MIkołaja

Do przedszkola można również przynosić plastikowe nakrętki. O pomoc w zbiórce zgłosili się rodzice Mikołajka,  którym zebrane nakrętki mogą pomóc w sfinansowaniu kosztownej rahabilitacji oraz zakupie sprzętu ortopedycznego

Data dodania: 2019-01-01 18:21:16
Data edycji: 2019-01-31 17:29:48