Akcja: "Szkoła pamięta"

Akcja:

Włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta” w tym szczególnym czasie wspominania, zadumy, aby uwrażliwiać przedszkolaki na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, naszej wolności Biedronki i Motylki wybrały się do  Parku XXX- lecia, aby tam pod pomnikiem pamięci ofiar II wojny światowej zapalić symboliczne znicze. Pamięci wszystkich, którzy na zawsze spoczęli w ziemi goleniowskiej. Następnie dzieci przeszły pod pomnik naszego wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II. Tam również zapłonęły znicze pamięci. Zwieńczeniem akcji była wizyta Biedronek i Motylków w "Żółtym domku” gdzie dzieci realizowały lekcję historii regionalnej. Ze zgromadzonych tam zabytków, pamiątek przeszłości dzieci uzyskały wiele ciekawych informacji historycznych i współczesnych. W zwięzłej i ciekawej formie przedszkolakom przybliżono postaci historyczne, oraz dzieje średniowiecznego i powojennego Goleniowa.

Data dodania: 2019-10-31 16:57:54
Data edycji: 2019-10-31 17:13:02